Uszczelka wylewana

Uszczelka wylewana (nakładana „in citu”) uzupełnia możliwości produkcyjne szczególnie w obszarach obudów elektrycznych (w tym szafy rozdzielcze, gdzie jest standardem), obudów lamp i źródeł światła, zarówno w motoryzacji jak i w budownictwie, a także w opakowaniach z tworzyw sztucznych. Jest przede wszystkim powtarzalna, jej proces nakładania daje się automatyzować. Dlatego pozwala na osiąganie znacznie wyższych poziomów szczelności IP, nawet do IP 69. Stopnie uszczelnienia IP 65, IP 67 stają się w wielu obszarach standardem, dlatego w niektórych obszarach klienci nie wyobrażają sobie nawet innego rozwiązania.

Uszczelki o zamkniętych porach dają jeszcze wyższe możliwości uszczelniania, pozostając rozwiązaniem o niskich kosztach produkcji, zwłaszcza wielkoseryjnej.

Uszczelki wylewane piankowe znakomicie kompensują tolerancje wykonania pokryw i detali, pozwalając na długotrwałe ściskanie nawet do 50%, po czym wracają do poprzedniego wymiaru. Eliminują wpływ błędów montażu, podnosząc jakość produkcji nawet o rząd. Przy tym współgrają z naturalnym trendem rynkowym dążenia do obniżania masy i sztywności obudów, pozwalając na niską siłę zamykania przy zachowaniu wysokiej szczelności, bez większych odkształceń.

Czy wiesz, że uszczelka wylewana piankowa wykonana za pomocą technologii SONDERHOFF to zawsze zaplanowana wysokość, szerokość i co najważniejsze… twardość. Uszczelka wylewana przede wszystkim powinna utrzymywać parametry mechaniczne i wymiarowe.

Zapoznaj się z naszymi artykułami:

Najlepsze rozwiązania od AMB Technic

Tak działa nasza nowa maszyna: